КОТОТЕРАПІЯ

Ресурс та його використання

В терапії (та консультуванні), бува, використовується слово, яке може асоціюватися із природними копалинами, постачанням, питною водою або певною спільнотою людей. Та аж ніяк не з психотерапією. Хіба що ресурс питної води завжди є в кулері.

Не встигнеш із значенням «ресурсу» в контексті психотерапії розібратися, як це слово вже лунає в словосполученні. «Ресурсний стан», - отакої! Або терапевт про себе: «В мене такий ресурсний стан зараз!» Або клієнту, мовляв, це добре, що Вам зараз погано, - це ресурсний стан! В популярних статтях та книжках також закликають використовувати свої ресурси.

Та які такі ресурси в людини, якій погано?! Алмазів немає, копалин немає, про настрій взагалі мова не йде…

І знов в нагоді стає кототерапевт.

Ось на килимку для взуття в передпокою спить кішка, яка дуже любить тепло. Вигляд, з точку зору людини, майже жахливий. Взуття з вулиці. Хоч його й витерли, але хто знає, що там на ньому є. Поряд вхідні двері. Можливий протяг. Таке враження, що на килимку нещасна сирітка. А не улюблениця сім'ї.

Та під час спроби людини перенести кішку в «правильне місце» виявляється, що «сирітка» тепла, аж гаряча. Що виглядає вона зовсім здоровою. Що є дуже незадоволеною тим, що її потурбували. При першій ж нагоді смугаста повертається на килимок.

На килимку дуже тепло, тому що теплою є підлога під килимком. В квартирі підлога із підігріванням? Ні. Просто саме під цим куточком передпокою проходить труба батареї опалення, яка знаходиться в спільному коридорі. Поза квартирою.

Хіба має маленька кішка монополію на опалення? Ні. Хіба має вона важелі впливу на енергопостачальну компанію? Ні. Хіба має вона гроші на підлогу з обігріванням? Ні. Але вона вміє використовувати ресурси, що знаходить в своєму котячому житті. Ось і отримує тепло, якого прагне.

Другие статьи по теме "Кототерапія":