Консультування

Індивідуальне консультування
Під час консультування психолог-консультант разом із клієнтом розглядають конкретну життєву ситуацію. Ту, через яку ви звернулися до спеціаліста. Впродовж курсу консультацій ви зможете обговорити декілька варіантів розв'язання ситуації, яка вас непокоїть. Та вибрати той, підходить саме вам.

Буває, термін «консультування» вводить в оману. За аналогією із консультуванням в інших галузях діяльності ви можете очікувати, що консультант буде давати багато запитань й в результаті запропонує чіткі рекомендації - що вам робити та в якій послідовності.

Так, психолог-консультант використовує ці прийоми. Тільки разом з іншими. Та в залежності від мети консультування та задач, які розв'язуються на кожній конкретній зустрічі. Ви можете отримувати (чи ні) «домашні завдання», оцінювати зміни свого стану, цілеспрямовано уявляти майбутнє та випробовувати на практиці те, чому навчилися під час консультації.

Загалом, дякуючи бесідам, які є побудованими особливим чином, ви (із постійною допомогою та підтримкою психолога) починаєте бачити шляхи виходу з небажаної ситуації. Та стаєте в змозі вибрати або створити власні варіанти виходу з неї.
Консультування пар
Водночас з індивідуальним консультуванням ми пропонуємо консультування сімейних та подружніх пар із різною сексуальною орієнтацією.

В чому полягає різниця між цими парами? В подружній парі (подружжі) учасники виконують сімейні ролі чоловіка та дружини. Та сім'я є більш широким утворенням. Вона може складатися з кількох поколінь дорослих та дітей. В ній (разом чи ні) можуть жити свекор, свекруха, теща, тесть, батько, мати, дівер, зовиця, шурин, дідусь, бабуся, онучка, син, дочка, сестра...

Не завжди причина сімейних утруднень є пов'язаною саме із поджружжям. Тобто із стосунками між чоловіком та дружиною.

Напруга у сім'ї може виникати через складні стосунки в інших парах. Наприклад: мати - дочка, мама - син, батько - син, батько - дочка, бабуся - онук, дідусь - онука, свекруха - теща, свекор - тесть, зовиця - дружина, сестра - сестра, брат - брат та ін.

Ми пропонуємо консультаціїї будь-яких пар у сім'ї.
Як відбувається консультування
Сьогодні існує багато напрямків психологічного консультування та психотерапії. Тому, працюючи над однією й такою ж проблемою, представники різних напрямків можуть вживати різні терміни. Або, вживаючи одні й теж терміни, вкладати в них різний сенс. Початком шляху до розв'язання ситуації також вибирати різні "пункти". Хтось буде відштовхуватися від поведінки; хтось від минулого клієнта: його дитинства та життя в батьківській сім'ї. Хтось буде орієнтуватися виключно на те,що відбувається на самій консультації, а хтось запропонує вам попрацювати на тему: «Що станеться, якщо…»

В будь-якому випадку це обговорюється перед початком консультування, й ви отримуєте уявлення про те, яким чином проходитиме ваше спілкування з консультантом. Так би мовити, знайомитеся із «технічною частиною».

Чи існують якісь побажання щодо віку клієнта? Проходити консультування можна з 13 – 14 років. Для більш юних клієнтов краще проводити консульування з елементами ігрової терапії (для дітей - ігрову терапію). Ми вказуємо тут початкову межу віку, тому що консультуємо і клієнтів, що мають молодий вік, і старший, і зрілий, і пізньої дорослості (60+).
Продовжуваність консультування
Якою може бути (або має бути) продовжуваність консультування? Все залежить від конкретної ситуації або проблеми. Може бути досить 10 зустрічей, а може бути замало 20.

На початку роботи ми пропонуємо початковий курс з 5 зустрічей. За цей час можна більш чітко визначитися, з чим саме будемо працювати. Адже часто, вперше формулюючи свою проблему психологові, ми насправді непокоїмось про щось інше.

Після перших п'яти зустрічей ми з вами вирішемо - чи продовжувати спілкування в напрямку консультування чи перейти до психотерапії.

Ви можете прийняти рішення зупинитися після перших 5 - 10 зустрічей, а можете, знявши «гострий біль», стати до подальшої систематичної та послідовної роботи. Рішення завжди приймаєте ви. Й ви завжди можете повернутися, коли відчуєте необхідність.

Якою є продовжуваність однієї зустрічі? Одна індивідуальна зустріч із спеціалістом – 50 хвилин. "Сімейна" зустріч - 1 год. 30 хв.
Ми гарантуємо анонімність та конфіденційність
Уточнити інформацію та записатися на консультацію психотерапевта можна в розділі "Зворотній зв'язок"