КОТОТЕРАПІЯ

Конгруентність

Цим словом на літеру «к» дуже люблять оперувати в психотерапії. Мовляв, для успішної роботи терапевт повинен бути конгруентним. А одним з показників успішності є конгруентність клієнта, яка збільшилася. Так і говорять: «Клієнт на цьому етапі є більш конгруентний в порівнянні з початком терапії». Або: «В нього/неї погано з конгруентністю. Майже немає доступу до своїх почуттів».

Ось в цей момент людині час «перечепитися». Зі словом «конгруентність» ми зазвичай знайомимось в шкільному курсі математики. Разом із «симетричністю» та «тотожністю». Й до чого тут почуття? Та як людина може бути конгруентною або симетричною?! Вона ж не трикутник чи, не дай боже, октаедр! І взагалі, я зовсім не нервуюся! А пальці барабанять та нога здригається - просто так!

Коту ніколи не спаде на думку вважати себе спокійним, коли його хвіст «говорить» про інше.

Котик, що хоче спати, спить. Якщо почуває себе сонливим – позіхає. Робити бадьорий вигляд, братися за ще більшу кількість справ та відчувати себе винним за відсутність сили їх зробити – це не про котів.

В кого з нас, людей, не спрацьовує умовний рефлекс: опинився на кухні – потрібно щось вкинути в рота? Відчуваємо ми себе голодними чи ні, значення не має. Кіт, якщо він хоче, щоб йому чухали животика саме на кухні, не буде їсти. Хоч би як солодко не сипали корм в його миску.

Коти не читали Лао-Цзи, а слово «конгруентність» не дає змоги пронявчати їхній мовний апарат. Але чи бачив хтось колись неконгруентного кота?

Другие статьи по теме "Кототерапія":